Hotel Fajkier Wellness&SPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BALONOWE 2022

699

BALONOWE 2022

BALONOWE 2022Sprawdź ofertę

9 PHOTO SUMMER DAY

699

9 PHOTO SUMMER DAY

9 PHOTO SUMMER DAYSprawdź ofertę

WAKACJE

od 130

WAKACJE

WAKACJESprawdź ofertę

dla  dwojga

470

dla dwojga

dla dwojgaSprawdź ofertę

KINDERBALE

od 45

KINDERBALE

KINDERBALESprawdź ofertę

ROMANTYCZNE SPA

od 735

ROMANTYCZNE SPA

ROMANTYCZNE SPASprawdź ofertę

RELAKS W SPA

od 465

RELAKS W SPA

RELAKS W SPASprawdź ofertę

WEEKEND W SPA

od 862

WEEKEND W SPA

WEEKEND W SPASprawdź ofertę

DAY SPA PLATINUM

530

DAY SPA PLATINUM

DAY SPA PLATINUMSprawdź ofertę

DAY SPA GOLD

430

DAY SPA GOLD

DAY SPA GOLDSprawdź ofertę

DAY SPA SILVER

260

DAY SPA SILVER

DAY SPA SILVERSprawdź ofertę

» «
Zobacz wszystkie oferty

Spływy kajakowe na Jurze

Miejsca na spływy kajakowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

 
Jura Krakowsko-Częstochowska może być również wspaniałym miejscem dla osób lubiących sporty wodne. To właśnie tu można skorzystać z wielu tras do spływów kajakowych – także dla początkujących i niedoświadczonych osób!
 
Spływy kajakowe to idealny wybór na aktywną rozrywkę na pogodne dni. To nie tylko świetna okazja, aby spalić nadmiar kalorii, ale również zobaczyć zachwycające zakątki Polski.
 
Jura Krakowsko-Częstochowska również jest doskonałym miejscem na spływy kajakowe. Znajdujące się tutaj rzeki, w tym między innymi Pilica, Warta, Krztynia, Nida, Wiercica czy Liswarta tworzą doskonałe warunki dla kajakarzy.
 
Podczas spływów kajakowych wiodących rzekami Jury Krakowsko-Częstochowskiej można zobaczyć jej zachwycającą naturę oraz wiele interesujących zabytków. Ta niecodzienna forma aktywności na pewno przypadnie do gustu wielu osobom, w tym parom oraz rodzinom.
 
Jakie miejsca na spływy kajakowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej są najlepsze? Zapraszamy do sprawdzenia!
 
Spływ kajakowy Szczekociny – Przyłęk – rzeka Pilica
 
To jedna z najbardziej popularnych tras spływów kajakowych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa ta liczy sobie około 15 kilometrów i jest do pokonania w około 4-5 godzin dla osoby niedoświadczonej, jednak przy wysokiej wodzie rekomendowana jest tylko dla zaawansowanych.
 
Rzeka Pilica, którą wiedzie spływ, jest bardzo malownicza i zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi. Bierze swój początek na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przy jej brzegach znajdują się również piaszczyste plaże zachęcające do kąpieli w trakcie słonecznych dni.
 
Spływ kajakowy Maluszyn – Bobrowniki / Krzętów – rzeka Pilica
 
To druga popularna trasa wiodąca rzeką Pilicą, której koryto jest bardzo urozmaicone i oferuje wiele ciekawych widoków. Jest to trasa łatwa, która liczy sobie około 17-19 kilometrów w zależności od wybranej stacji końcowej. Czas płynięcia wynosi od około 4,5 godziny do 5,5 godziny.
 
Spływ kajakowy tą trasą polecany jest również dla rodzin. Nurt wodny miejscami może być szybki, niemniej jednak trasa nie jest trudna do pokonania nawet dla niedoświadczonych kajakarzy.
 
Spływ kajakowy Załęczańskim Łukiem Warty – rzeka Warta
 
Warta, podobnie jak i Pilica, posiada źródło na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to rzeka będąca najdłuższym dopływem Odry. Spływy kajakowe organizowane są tutaj w różnych miejscach, ale najbardziej popularny jest spływ Załęczańskim Łukiem Warty, gdzie koryto rzeki jest urozmaicone.
 
Trasa Załęczańskim Łukiem Warty liczy sobie około 29 kilometrów i jest do pokonania w około 7-8 godzin. Jest to trasa łatwa – rzeka powoli i spokojnie niesie kajak. Po drodze jest także wiele miejsc do wypoczynku.
 
Inne propozycje tras na spływy kajakowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej:
spływ kajakowy Bonowice – Przyłęk – rzeka Krztynia – trasa na 4-5 godzin o średnim poziomie trudności
spływ kajakowy Sygontka – Przyrów – rzeka Wiercica – trasa na 3,5-4 godziny o łatwym poziomie trudności
spływ kajakowy Zawady – Wąsosz Górny nad Wartą – rzeka Liswarta – trasa na 5-6 godzin o średnim poziomie trudności
spływ kajakowy Bizoręda – Mokrsko – rzeki Nida i Biała Nida – trasa na 6-7 godzin o łatwym poziomie trudności
 
Organizacją spływów kajakowych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zajmuje się obecnie wiele firm, które zapewniają swoim klientom dostęp do niezbędnego wyposażenia – prowadzą własne wypożyczalnie sprzętu.
 
Koszt uczestnictwa w spływie kajakowym w zależności od liczby uczestników oraz od wybranej trasy wynosi od około 60 do 80 złotych za kajak.
 
Zapraszamy do poznania Jury podczas spływów kajakowych!
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij